Snídaně Předkrmy Maso Drůbež Ryby
Houby Zeleninové přílohy Tvaroh a sýry Luštěniny Tofu
Klíčky, výhonky Vejce Žitný chléb a placky Dezerty
   
         
    Snídaně    
         
   
Jogurt Mléko Semínka a mandle Vejce a maso
   
         
   

Mandeláda se švestkovým kompotem

   
   

 

Ingredience:

  • porce mandlí a slunečnicových semínek

  • porce švestek (nebo blumy či jiné vhodné ovoce)

  • skořice (cca ½ čajové lžičky)

  • kousek vanilkového lusku (nebo špetka mleté bourbonské vanilky)

 

 

Postup:

Nejprve si připravte „kompot“ bez cukru. Odpeckované a oprané švestky nakrájejte na kousky, vložte do kastrolku, mírně podlijte vodou, přidejte špetku skořice a vanilku a duste asi 5 minut, dokud ovoce nepustí šťávu. Pár kousků švestky si můžete nechat stranou na ozdobu. Ještě teplý „kompot“ vložte do misky, posypejte směsí nasekaných mandlí a semínek. V misce ještě můžete pokapat vhodným olejem (ořechový, oříškový, mandlový apod.) Šťáva z ovoce jogurt výborně ochutí. Pokud se potřebujete prohřát, zkuste mandle a semínka předem lehce opražit nasucho na pánvi.  

 

 

 

Tipy:

Pokud máte v plánu k této kombinaci povolený chléb, můžete ho nahradit žitnými vločkami nebo žitnou granolou.

 Žitná granola:

(Inspiraci jsem čerpala na stránkách kolegyně www.vitalnienergie.cz, recept je upravený tak, aby se dal využít již od 3. fáze).

Porci ovesných vloček (cca 30 g odpovídá 2 plátkům knäckebrotu), smícháte se lžičkou kakaa, přidáte trochu skořice, lžíci kokosového oleje, nasypete na plech vystlaný pečicím papírem a dáte zapéct do mírně vyhřáté trouby. Ve 4. fázi můžete ještě dochutit lžičkou kokosového cukru, granola je však v jogurtu výborná i neslazená.

Pozn.: Kokosový cukr jsem objevila v místní prodejně Sklizeno. Jedná se o sušenou mízu z květů kokosových palem, která sladí velmi jemně, příjemně voní a chutná po karamelu a je výborná právě na pečení v troubě. Na rozdíl od klasického cukru by měl mít cukr kokosový  mírnější glykemickou zátěž.

 

 

   
         
         
   

   
         
 
 

metabolic balance ® brno

komplexní program úpravy metabolismu

 

nekulova.iva@post.cz

+420 603 887 434