Druhý týden s metabolicem 

   
         
   

Druhý (a poslední) týden přísné fáze. Od dalšího týdne začnu přidávat další jídla (třeba hovězí! a meloun!), můžu si zvednout porce, v malém množství jíst přílohy a udělat si jednou týdně "hřešící den", yay! Dost se na to těším, ale stejně tak se těším i na tento týden. Mám naplánované takové mňamky jako třeba semínkovou nutellu ;)

 

Pondělí

Snídaně: omeleta s povidly ze sušených švestek + mrkev

Myslím, že by se do té omelety měla přidávat minerálka, aby byla nadýchanější, ale i tak byla výborná :)

 

Oběd: fazolová sekaná + salát + jablko Cítila jsem se, jako bych měla hostinu, když jsem ve škole vytáhla svůj roztomilý mikro pekáček se sekanou, krabičku se salátem, chleba s jablko. Navíc si po letech vážím, že mám zase do školy jídlo připravené od maminky. Je to hrozně fajn pocit, líbilo se mi to i v Anglii. Připadám si milována :D

 

Večeře: shitake s bambusovými výhonky a čínským zelím + horké švestky Večeři připravila maminka a začala ji ohřívat hned, jak jsem přišla domů, takže jsem se opět cítila úžasně opečovávána :) Švestky jsem tentokrát udělala trochu na asijský způsob, aby se hodily k hlavnímu jídlu - se směsí koření zahrnující např. citronovou trávu a kardamom.

 

 

Úterý

Snídaně: jogurt s mangem

Klasika, kde asi není co řešit :) Akorát už se těším na oběd, což teda nevím, jestli je úplně v pořádku =D. A dopřála jsem si k tomu kafe, protože můžu, hááá!

 

Oběd: okoun na kmíně s zeleninovým pyré + horká jablečná přesnídávka Pyré jsem dělala z mrkve, kedlubny, celeru a tuřínu + s okounem na kmíně = další mňamka na seznamu :) Přesnídávka je z ohřátého rozmixovaného jablka se skořicí ;)

 

Večeře: čína se sójovými a bambusovými výhonky + marmeláda ze sušených meruněk Tentokrát jsem si vyráběla sama. Povedla se moc :)

 

 

Středa

Snídaně: mrkvový krém s praženými semínky

Polévku jsem si vařila den předem, ráno jen opražila semínka. Chtěla jsem na brzké vstávání do žaludku něco tekutého a rychlého a zároveň teplého. Jsem moc ráda, že jsem si s tím dala tu práci. Polévka byla moc dobrá a zasytila.

 

Oběd: ceasar salad s nepravou majonézou

Udělala jsem si hezký barevný jarní salát s pažitkou a jarní cibulkou. Majonéza byla tak výborná, že jsem vylízala talíř :D. Už jsem ji měla, je to maminčina licence, ale je prostě výborná.

 

Večeře: telecí na žampionech s okurkou + rybíz karamelizovaný na ghee

Už jsem přišla na to, jak je to s tím vychutnáváním jídla: Člověku ta porce přirozeně nestačí, tak si musí užít to, co má, protože ví, že další jídlo bude až za hodně dlouho :D

 

 

Čtvrtek

Snídaně: zeleninová polévka s vajíčkem a krutony z žitného chleba + sušené meruňky s kakaem Taky připravená dopředu, vajíčko jsem přidávala při ohřívání.

 

Oběd: karbanátek z červené čočky + kakaová pěna z avokáda s jablkem

 

Od maminky :) Večeře: dušená paprika s buvolí mozzarellou a "listím" Druhý pokus :) Tentokrát jsem mozzarellu nedusila s paprikou, přidala jsem ji až potom a bylo to super - zahřála se o papriku tak akorát. Navíc ta bůvolí je super! Ne tak vodnatá a bez chuti, dobře to k sobě sedlo :) Povšimněte si vyskytujících se chutí na čokoládu... (Hell... I'm an addict...)

 

 

Pátek

Snídaně: vaječná pizzameleta :P + povidla na knäckebrotu

To jsem prosím vymyslela vlastní hlavou, protože jsem měla chuť na pizzu :D V zásadě: vyrobíte omeletu a naházíte na ni věci (jako pár rajčat, protože jednou za čas prý můžu, olivy, baby špenát... vy si tam můžete hodit, co chcete, že :)) a zasypete kořením na pizzu, tadá!

 

Oběd: šunkové závitky s avokádovou majdou a zeleninovou náplní + mangové pyré na knäckebrotu

Připadala jsem si jak v McDonaldu nebo něco :D.  V ruce wrap, ze kterého na vás teče omáčka, akorát je zelená a vevnitř křupe salát :D. Bylo to výborné, btw, určitě si to udělám znovu :))

 

Večeře: polévka hlívy na styl drškové s krutony z žitného chleba + plátky jablka se skořicí a ořechovým olejem Zjistila jsem, že mi strašně chyběla kombinace koření majoránka + česnek + paprika. Bylo to výborné :) A zákusek? Protože proč jíst jablko pořád stejně? ;)

 

 

Sobota

Snídaně: jogurt s horkými švestkami 

Mňam ^^

 

Oběd: středomořské závitky + čokoláda z povidel (ze sušených švestek) a kakaa ochucená vanilkou

Maminčiny závitky a moje skoro k nerozeznání čokoláda ^^

 

Večeře: uzená makrela s metabolickou topinkou (z toustovače)

Myslím, že jsem měla trochu víc chleba, než bych oficiálně měla, nevážím ho, ale mě ty topinky tak strašně chutnaj.. :)

 

 

Neděle

Snídaně: semínková nutella

Hurá, konečně nutella! Říkám si, že příště bych ji zkusila se sušenými švestkami místo jablka, protože se osvědčily při předchozím pokusu, lískooříškový olej by určitě taky byl lepší než vlašský, ale to už je detail, ale asi by bylo fajn nepřipálit slunečnice - ups :) 

 

Oběd: vepřová panenka + zeleninové hranolky

 

Večeře: frittata s baby špenátem

 

   
   

   
         
         
         
         
 
 

metabolic balance ® brno

komplexní program úpravy metabolismu

 

nekulova.iva@post.cz

+420 603 887 434